XXL KUCHYNE & INTERIÉRY NA MIERU

O firme

ČO ROBÍME, PRE KOHO, KDE….

Zhotovujeme hlavne kuchynský nábytok na mieru, a taktiež ponúkame projektovaný nábytok do domácností, kancelárií alebo hotelov.

Našim zákazníkom ponúkame kompletnú realizáciu od projektu po montáž. Máme zákazníkov z Poľska, Česka, Slovenska, Rakúska, Nemecka, Francúzska.

Všetky práce od projektu po montáž vykonávajú naši odborníci, a tím je zaručená kvalita služieb na najvyššej úrovni.

Pozývame Vás na návštevu našich firemných štúdií, kde sú na celkovej ploche 3000 m2 vystavené expozície nábytku na mieru, aký vyrábame. V našich štúdiách na Vás čakajú skúsení projektanti, ktorí hovoria po poľsky, česky, nemecky a anglicky.

 

VÝROBA

Naša firma každoročne s cieľom zaistiť najvyššiu kvalitu nábytku a spokojnosť zákazníkov, rozširuje a vybavuje najmodernejšie stroje na výrobu nábytku.

Naša výroba predstavuje plochu 7000m2, viac než 70 odborníkov, modernú lakovňu, najnovšie CNC stroje.

Celý výrobní proces je počítačovo naprogramovaný, takže je zaistená opakovateľnosť každého výrobného procesu a najvyššia kvalita. Každý kus nábytku je zhotovený ako diel nábytku v systému riadenia výroby, následne tento systém programuje všetky stroje riadené počítačmi, ktoré vyrábajú diely potrebné na zloženie nábytku do jedného celku.

Takto vyrobené diely sa montujú a tvoria kompletný nábytok, ktorý sa následne zabalí a naša doprava ho doručí cieľovému zákazníkovi.

MATERIÁLY

K výrobe nábytku používame materiály významných nemeckých a rakúskych firiem ako:

 • Egger
 • Hettich
 • Blum
 • Renolit
 • Sonae arauco
 • Jowat
 • Peka
 • Kessebohmer

HISTÓRIA FIRMY:

1923-1975 

Jan Sowa, stolár, vedie menší závod v Tešíne, pod zámockým vrchom, a okamžite si získava uznanie zákazníkov z Poľska a Česka, lebo každý kus nábytku je zhotovený podľa individuálnych potrieb.

 

1975-1990

Syn Jana Sowu sa sťahuje do miesta blízko Kalwarie Zebrzydowskej, pokračuje v otcových šľapajach a vedie tu menšie stolárstvo.

 

1991

Janov syn otvára v Tešíne, na mieste, kde jeho otec viedol stolárstvo od 30. rokov, prvú expozíciu ním vyrábaného kuchynského nábytku so značkou „Sowa Mebel” a ihneď si získava nespočetné množstvo zákazníkov, hlavne z Česka.

 

1991 – 2000

Firma „Sowa Mebel” rozširuje výrobu a stavia nový výrobný závod s plochou 1500 m2, rozširuje predaj kuchynského nábytku na územie Česka, Slovenska a Poľska.

2001 – 2010

Výroba druhého výrobného závodu s plochou 4000 m2, nákup a zavedenie do výrobného procesu pokročilých strojov na výrobu nábytku ako: panelové píly, stroje na dyhovanie riadené počítačom, centrá cnc. Výstavba modernej lakovne.

Firma „Meble Sowa” mení názov na „Mebles Design” a zahajuje spoluprácu s viacerými štúdiami kuchynského nábytku v Poľsku.

 

Špeciálne pre zákazníkov zo stredného a západného Česka vzniká druhé firemné štúdio našej firmy pri hraniciach s Českou Republikou, v Kudowa-Zdróji.

2010 – 2016

Rozvoj predaje na českom trhu, zahájenie spolupráce s partnermi z Francúzska a Nemecka.

V tomto období sa naše firma zúčastňuje viacerých veľtrhov:

 • Mobitex 2013 v Brne – Česko
 • Meble Polska 2014 v Poznani – Poľsko
 • Meble Polska 2015 v Poznani – Poľsko
 • Meble Polska 2016 v Poznani – Poľsko

V r. 2013 vzniká nová značka XXL-KUCHYNE & INTERIERY.

2016

Naša firma otvára v Tešíne-Boguszowiciach exkluzívnu predajňu kuchynského nábytku a interiérov so značkou XXL-KUCHNIE / XXL-KUCHYNE&INTERIERY. Kúpa päťosových obrábacích centier cnc, vďaka ktorým sa výrobný závod radí medzi technologicky najpokročilejší v Európe.

 

2018

Zmena názvu „Mebles design” a návrat k originálnemu názvu „Sowa mebel” a „XXL-KUCHNIE/XXL-KUCHYNE&INTERIERY BY SOWA MEBEL”. Otvorenie firemného štúdia kuchýň a interiérov v Nemecku – v Dusseldorfe.